Son Teknoloji LED Aydınlatma ile Enerjiden Tasarruf Edin

Son Teknoloji LED Aydınlatma ile Enerjiden Tasarruf Edin

Son yüzyılın ışık kaynağı olarak da bilinen LED’li aydınlatma ürünleri,birçok alanda kullandığımız floresan lamba ve akkor lamba yerinekullanılmaya başladı. LED, doğru ürün kullanılması durumunda mevcut yapay aydınlatma kaynakları içinde göz sağlığına en uygun yapay ışık kaynağıdır. Göz sinirlerine ve beyin hücrelerine zararlı olduğu bilinen ultraviyole (mor ötesi) ve infrared (kızılötesi) ışık boylarını içermez bu nedenle sağlıklı bir aydınlatma aracıdır. Ayrıca infrared dalga boyu içermediği için sinek ve haşeratı kendine çekmez.

LEDlerin uzun ömrü sayesinde akkor lamba ile aralarında en az 5-8 kat arasında ömür farkı bulunuyor. Aldığı enerjinin büyük bir çoğunluğunu ışık enerjisine dönüştürerek bu sayede çok daha az ısı yayan LED lambalar, düşük enerji kullanımı sayesinde de diğer lambalara göre daha fazla tercih ediliyor. 300 ms gibi kısa sürede parlıyor, voltaj değişikliklerinden en az şekilde etkileniyor.

40 W akkor lamba 6 w değerinde led lambaya eşit. Akkor bir ampül yerine takılan LED ampulden yüzde 70-80 oranında tasarruf ediliyor. Tasarruflu ampül yerine takılan LED ampulden ise yüzde 40-50 oranında tasarruf ediliyor.

LED aydınlatmaların avantajları arasında göz sağlığına uygun olmaları, enerji tasarrufu sağlamaları, uzun ömürlü olmaları ve çevreye zararı olmaması yer alıyor.Özellikle ürün kutuları üzerinde yer alan lümen ve watt değerlerine dikkat edilmesi gerekiyor.Watt ile seçim yapılması doğru değil. Watt aslında güç birimi olup, eskiden kalma akkor ampüllerde ön plana çıkmış bir seçim kriteri. Doğrusu ışık miktarı, yani lümen ile ampül seçimi yapılmasıdır. Ayrıca ürünün Avrupa standartlarında olduğunu gösteren CE sertifikası ve ROHS belgesine sahip olmasına da dikkat edilmesi gerekiyor.

GoldMaster Eco serisinde yer alan LA-109-6W Led lamba ve çeşitleri, E27 duylu direk kullanımı,düşük enerji tüketimi,35000 saat uzun ömrü, ROHSve CE belgesinesahip olması ile ön plana çıkıyor.LED teknolojisi, aydınlatmada enerji maliyetlerini azaltmaya ve daha fazla verimlilik sağlamaya yardımcı oluyor.

GoldMaster LED ürünlerinde dünya sağlık örgütünün göz sağlığı ile ilgili belirlediği standartlara uygun LED çipler kullanılıyor. Eskiden evlerinizde2-3 ayda bir ampül değiştirirken, LEDampülleri 5-6 yıl değiştirmeden kullanabiliyorsunuz.

0 comments

Leave a comment